Książka która przykuje uwagę twojego dziecka – Uszy do góry!

Redakcja

22 stycznia, 2024

Książki to zawsze dobre rozwiązanie, by przykuć uwagę dzieci. Co prawda coraz częściej do głosu dochodzi elektronika, natomiast jest to sposób sprawdzony od wieków. Na książkach wychowały się kolejne pokolenia, które na starość same chętnie czytają. Irena Landau jest jedną z tych pisarek dla dzieci, które piszą z wielką pasją i przejęciem, więc powiemy parę słów o książce „Uszy do góry!”.

Uszy do góry! – książka dla dzieci

„Uszy do góry!” – Irena Landau napisała tę książkę w 2011 roku, aby kolejne pokolenia dzieci mogły o niej mówić. Nie jest to co prawda era czytelnictwa, w której rodzice ochoczo czytają swoim pociechom książki, a te same nie zawsze się do tego garną, jednak jest to książka dla dzieci, którą zdecydowanie warto mieć na półkach. Historia jedenastoletniej Mai, która jest po wypadku to dobra nauka dla wszystkich. Walory edukacyjne tej lektury są przeogromne, a Landau nawiązuje do czasów pięknego pisania, kiedy to pisało się prawdziwe książki dla dzieci. Miały one na celu wpoić młodemu pokoleniu dobrych wzorców.

Zabawna opowieść dla dzieci w różnym wieku

Pomimo tego, że książka „Uszy do góry!” jest oparta na krzywdzie Mai, która przeszła wypadek i jej losy toczą się wokół jej powrotu do szkoły oraz powrotem do zdrowia, to jednak nie jest ona tylko dla małych dzieci. Również te starsze powinny sięgnąć do tej książki, by zobaczyć jak wygląda prawdziwa walka i tym samym nauczyć się cechy determinacji i brakiem użalania się nad swoim losem. To dobra nauka dla wszystkich dzieci.

Polecane: