Czytaj tą książkę dziecku przed snem – Owco śpij

Redakcja

22 stycznia, 2024

Owco śpij – książka dla dziecka przed zaśnięciem

Większość rodziców szuka skutecznych sposobów na usypianie swoich maluchów. Dziecko gotowe do snu potrafi zrobić wszystko aby przedłużać swoją aktywność. Dlatego warto postawić na czytanie książki, która sprawi że maluch zapomni o przyziemnych rozterkach i zanurzy się w krainę wyobraźni. Takim tytułem jest Owco śpij – Kerry Lyn Sparrow. Ta zabawna historia opowiadająca o Dudusiu stanowi odzwierciedlenie problemów, z którym borykają się rodzice. Duduś podobnie jak inne dzieci uwielbia wieczorne czynności, ale nie przepada za chodzeniem spać. Chłopiec stosuje znane argumenty i sztuczki, które mają na celu uniknięcia zaśnięcia. Z drugiej strony jego mama robi wszystko, żeby Duduś znalazł się objęciach Morfeusza.

Zabawna opowieść o zasypianiu

Mama Dudusia wykorzystuje wiele znanych sposobów, które mają sprawić, że jej chłopiec zaśnie. Są to taki triki jak przytulanki, dodatkowe koce, a nawet mapa z drogą toalety. Wszystko na nic, na szczęście mama wpada na ponadczasowy pomysł, zostawia chłopca samego i proponuje mu liczenie owiec. Okazuje się, że wyliczanka zaczyna działać, aż do pojawienia się 68 owcy, która nie ma najmniejszego zamiaru przeskakiwać łóżka. Zwierze wymyśla najróżniejsze wymówki, dzięki którym nie będzie musiało wykonywać skoku, a dziecko kojarzy jej zachowanie ze swoim wzbranianiem się przed pójściem spać.

Książka, która pomoże Twojemu maluchowi zasnąć

„Owco śpij” posiada niezaprzeczalne walory humorystyczne, które przypadną do gustu wszystkim dzieciom. Pociechy będą się utożsamiały z głównym bohaterem, a co za tym idzie zaczną przeżywać jego rozterki. Książka autorstwa Kerry Lyn Sparrow uczy zrozumienia dla innych, a ponadto zachęca dziecko do samodzielnego zasypiania. Omawiany tytuł posiada urokliwą i ciepłą szatę graficzną. Zawarte w niej ilustracje powodują uśmiech na twarzy dziecka oraz jego rodziców. Ponadto ich sympatyczny wydźwięk zapewnia poczucie bezpieczeństwa przed zasypianiem.

Polecane: