Zobacz komiks zachęcający do aktywnego czytania książek – Ojej! Zmalowane

Redakcja

21 stycznia, 2024

Zachęcenie dziecka do czytania nie jest łatwe. Maluchy wolą przeważnie korzystać z komputerów, czy też telefonów, nie zdając sobie sprawy z tego, że może mieć to na nie negatywny wpływ w przyszłości. Warto więc poszukać rozwiązań, które zachęcą młodocianych do nieco bardziej produktywnych form spędzania wolnego czasu.

Komiks interaktywny

Na początek najlepiej podsunąć dziecku ciekawe komiksy. Z pewnością zachęcą do czytania nieco bardziej niż książki, które nie prezentują się aż tak kolorowo. Trzeba jednak wybrać odpowiedni egzemplarz, aby zaciekawić malucha. Na jaki się zdecydować? Otóż świetnym wyborem będzie Ojej! Zmalowane – Komiks do aktywnego czytania. Jego największą zaletą jest to, że w pełni angażuje dziecko w przedstawianą historię, dzięki czemu jest w stanie zająć je na długie godziny.

Komiks dla dzieci, które lubią malować

Praktycznie każdy maluch uwielbia rysować oraz kolorować. Pozwala mu to łatwiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość. Ojej! Zmalowane – Komiks do aktywnego czytania polega między innymi na malowaniu, dzięki czemu dziecko ma wkład w tworzenie poznawanej przez siebie historii. Rozwija to u niego takie cechy jak:

  • kreatywność,
  • logiczne myślenie,
  • zdolności manualne,
  • samodzielność.

Z pewnością okażą się one przydatne w szkole oraz w przyszłej pracy. Jest to zdecydowanie lepsza opcja niż oglądanie bajek lub granie w gry komputerowe. Ponadto pozwala skojarzyć czytanie z czymś przyjemnym, dzięki czemu maluch w przyszłości chętniej sięgnie po książkę.

Polecane: