O co chodzi jeżykowi? Książka dla dzieci o emocjach jakie odczuwamy w naszym życiu

Redakcja

19 stycznia, 2024

Książka dla dzieci ucząca o emocjach

O co chodzi jeżykowi ta wyjątkowa książeczka edukacyjna przeznaczona dla dzieci już od 3 roku życia. Niewielki format książeczki sprawia, że jest ona szczególnie lubiana przez małe dzieci, natomiast twarda oprawa pozwala zwiększyć trwałość ksiazki. Dlatego nawet przy wielokrotnym użytkowaniu nie dochodzi do jej zniszczenia czy też uszkodzenia stron.

Książka, w której obrazki są ważne

Książeczka zaprojektowana jest jako picturebook. Tym samym obrazki są równie ważne co słowa. Dodatkowo szeroka gama ilustracji sprawia, że książeczka ta jest idealnym prezentem dla małych dzieci, które znacznie lepiej odczytują znaczenie i przekaz za pomocą obrazków. Dodatkowo atrakcyjne ilustracje sprawiają, że dzieci jeszcze bardziej interesują się publikacją oraz chętnie z niej korzystają.

Ilustrowana książka dla każdego dziecka

O co chodzi jeżykowi to niezwykłe wydanie przeznaczone dla dzieci, które mogą odkrywać i poznawać emocje. Historia Jeżyka pozwala interpretować szereg emocji oraz znaczeń. Książeczka porusza w szczególności problem wyśmiewania się wśród rówieśników oraz dokuczania innym. Podkreśla się w ten sposób wagę akceptacji oraz świadomości tego, że każdy może być inny. Historia jest pełna emocji, wśród których każde dziecko może znaleźć wątek dla siebie. Dodatkowo o co chodzi jeżykowi posiada nie tylko obrazki lecz również formę wierszowaną. Dzięki temu umożliwia szeroką interpretację, a także zaciekawia nawet najmłodszych czytelników. Ciekawe wierszyki pozwalają także odkrywać nowe słowa, a także ich znaczenie. Istotne jest jednak, że książka O co chodzi jeżykowi pozwala budować także więź między rodzicem a dzieckiem. Historia bogata w różne emocje sprawia, że dziecko zaczyna bardziej interesować się nie tylko pozytywnymi emocjami, lecz także strachem, smutkiem czy wstydem. Uczy się jednocześnie wrażliwości, zwłaszcza w stosunku do potrzeb innego człowieka.

Polecane: