Dziecięce

Alfabet miłości – Mojo Graffi

TYTUŁ: Alfabet miłości

ILUSTRACJE: Mojo Graffi

WYDAWNICTWO: Bis

ILOŚĆ STRON: 26

ROK WYDANIA: 2020

WIEK: 1+

Wikusi nie spieszy się do poznawania literek. Próbowałam ją nawet z ciekawości raz zachęcić, proponując wspólne czytanie książeczki Florka, którą on niegdyś kartkował zacięcie dzień w dzień (pisałam o niej TUUU). Szybko się znudziła i sobie poszła 😉 Kolejny raz widzę, jak bardzo te moje dzieciaki się różnią. A myślałam, że jeśli Wiki ma starszego brata to nawet szybciej załapie literkowego bakcyla. Chociaż w zasadzie nie wiem, czy to w ogóle możliwe. W końcu Florek alfabet znał mając ledwie 2,5 roku. Ten to dopiero uwielbiał litery! Wikusi natomiast nauka liter w ogóle nie interesuje. I ok. Ja tam jej do niczego namawiać nie zamierzam. Przyjdzie kiedyś i na nią czas. Niemniej jednak, jak tylko zobaczyłam nową pozycję od Wydawnictwa Bis, wprost nie mogłam się jej oprzeć… 😉 Książka Alfabet miłości jest tak piękna, że no… może jednak pouczymy się literek? 😉 A nawet jeśli nie to przynajmniej nacieszymy nasze oczy!

Alfabet miłości

Alfabet miłości to przepiękny picturebook do nauki literek. Na każdej stronie odnajdziemy wspaniałe ilustracje, przepełnione ciepłem i atmosferą miłości. Ilustracje Mojo Graffi utrzymane są w stylu modnych ostatnio plakatów przedstawiających słodkie zwierzątka, którymi rodzice ozdabiają ściany dziecięcych pokoików. Są naprawdę magiczne. Bez wątpienia Alfabet miłości oprócz walorów edukacyjnych będzie mieć pozytywny wpływ na kształtowanie wyczucia estetyki małego człowieka, ale także jego wrażliwości. Niemal każda grafika nawiązuje do uczuć i bliskości. Ponadto, na każdej stronie czeka na malucha zagadka. Musi mocno przytulić się do kogoś kogo kocha i razem z nim odszukać trzy elementy na obrazku, których nazwy zaczynają się na daną literkę 😉

Alfabet miłości

Alfabet miłości

Książka Alfabet miłości dostosowana została swoją formą do małego czytelnika. Zawiera kartonowe strony z zaokrąglonymi rogami. Nie jest za duża, nie jest za mała. Taka w sam raz. Na przedostatniej stronie żegnamy się z książką pięknie ubraną w słowa puentą, o tym jak ważna w życiu jest miłość.

Alfabet miłości

Alfabet miłości

Alfabet miłości

Alfabet miłości

Alfabet miłości

Alfabet miłości

TU KUPISZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *