Dziecięce

„Zaśnij ze mną”, Bourgeau & Ramadier, Wydawnictwo BABARYBA

Uwielbiam Wydawnictwo Babaryba za niekonwencjonalne książki dla dzieci!
ONI dobrze wiedzą, że książki wcale nie muszą być na baterie – nie muszą grać i świecić, żeby zaangażować dziecko do zabawy, czy nawet dialogu! Ha! A nawet nauczyć zasypiania!

W naszym domu pojawiła się ostatnio książka pod tytułem „Zaśnij ze mną” właśnie tegoż Wydawnictwa. Powiem tak – Wiki lula swoją lalę, natomiast Florek lula… KSIĄŻKĘ! Zatkało, co? Od razu uprzedzam podejrzenia, czy aby narzekamy na brak zabawek? – nic z tych rzeczy, nie, nie.
Książka „Zaśnij ze mną” po prostu szykuje się do snu, a naszym zadaniem jest jej w tym pomóc. Musimy oczywiście najpierw upewnić się, że umyła ząbki i że zrobiła przed spaniem siusiu. Książeczce trzeba opowiedzieć bajkę na dobranoc, przytulić i dać słodkiego buziaka. Nawet przykrywamy ją kocykiem, co by było jej ciepło i miło, a ona w końcu zamyka oczka i zasypia.

Oj gdyby nasze dzieci były takie proste w obsłudze i gdyby tak łatwo pozwoliły położyć się do łóżka! Świat byłby od razu piękniejszy! 😉
Oczywiście Florek już wie, że najpierw się myjemy, później jeszcze ząbki, czytanie, siusiu i kładziemy się spać, ale ile my się nawalczyliśmy, żeby tak to wyglądało. Nawet nie chcę tego wspominać. Ile to było niepotrzebnych nerwów i stresu dla nas i dla niego. Szkoda, że wtedy nie miałam „Zaśnij ze mną”.

Książka ta w bardzo łatwy i przyjemny sposób może nauczyć malucha zasypiania! Wystarczy wprowadzić wieczorny rytuał czytania jej przed snem. Wyglądałoby to mniej więcej tak – kąpiel, mycie ząbków, siusiu, jeszcze tylko utulić Książeczkę i HOP do wyrka :-). Jakie to proste! Dziecko przyzwyczaja się do kolejnych czynności wykonywanych przed spaniem, tak więc zanim się spostrzeżemy – wpadnie jak śliwka w kompot w ten wieczorny rytm, a my możemy wtedy odetchnąć z ulgą i nasłuchiwać z błogością dochodzącego zza drzwi cichutkiego pochrapywania 🙂 .

Większym dzieciom „Zaśnij ze mną” również sprawia wielką frajdę, co widać na załączonym obrazku, hi hi.

Muszę jeszcze wspomnieć, że opowiadanie bajki Książce też wcale nie jest takim łatwym zadaniem, ale dzięki temu, Florek (a nawet ja) ćwiczymy umiejętność ładnego opowiadania oraz rozwijamy naszą fantazję i pomysłowość.

Sztywne strony i fajny, nie za duży format, sprawiają, że jest to książka idealna dla małych rączek.
Coś czuję, że niedługo Wikusia z lalki przerzuci się na „Zaśnij ze mną” i bardzo się na to cieszę, bo może chociaż z drugim dzieckiem droga prowadząca do łóżka nie będzie aż tak wyboista i długa.

TYTUŁ: „Zaśnij ze mną”

AUTOR: Bourgeau Vincent, Ramadier Cedric

WYDAWNICTWO: Babaryba 

ROK WYDANIA: 2016

ILOŚĆ STRON: 18 

Tę i inne pozycje możecie znaleźć tutaj —>http://babaryba.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *