Dziecięce

Urodziny Elmera

TYTUŁ: Urodziny Elmera

SERIA: Elmer

AUTOR: David McKee

WYDAWNICTWO: Papilon             

ILOŚĆ STRON: 32

ROK WYDANIA: 2019

WIEK: 2,5+  

Florek uwielbia słonie. Praktycznie od początku swojej przygody z literaturą dziecięcą spotykał się z nimi dość często, a pierwszy kontakt ze słoniem „trąba w trabę” przeżył w zoo w Gdańsku Oliwie, mając nieco ponad rok. Nigdy nie zapomnę jego entuzjastycznych krzyków „tututu” i pokazywania paluszkami dwóch słoni, które były od niego ledwie „o krok”. Słonie robią ogromne wrażenie na dzieciach. Ogromne wrażenie na Florku wywarł również jeden z reprezentantów tego gatunku – Elmer. Dowcipny i pogodny właściciel trąby, który ma wielu przyjaciół i nie jest zwyczajnym słoniem. Jest wyjątkowy – cały, od ogonka aż po trąbę, w kolorową kratkę. A do tego, właśnie w tym roku, przypadają jego urodziny. Aż dziw, że to już 30 lat, od kiedy David McKee wymyślił tę barwną, dosłownie i w przenośni, postać, gdyż nie przypominam sobie, żebym w latach mojej młodości spotkał gdzieś tego jegomościa. Z okazji dość okrągłego jubileuszu Wydawnictwo Papilon, w którego ofercie znajdziemy wiele książek z przygodami Elmera, wydało najnowszą pozycję Davida McKee – Urodziny Elmera.

Urodziny Elmera

Postać Elmera znamy od około trzech lat. W tym czasie przeczytaliśmy chyba wszystkie jego przygody, dzięki całkiem dobrze zaopatrzonym bibliotekom. Panicz Florian zapragnął mieć kilka z nich (książek, nie bibliotek) na wierzbowej półeczce, co Pani Wierzbookowa uwzględniła w swoich listach zakupów książkowych.

Elmer zdaje się być postacią idealną. Cechują go poczucie humoru, pogodne usposobienie, dystans do siebie jak również troska o innych. Niemal zawsze stara się wszystkich rozśmieszać, nie sposób się z nim nudzić. Kiedyś zapragnął być zwykłym trąbalskim w kolorze słoniowym, na szczęście szybko przekonał się, że nie szata zdobi słonia, a odmienność może być atutem, zwłaszcza, że kolorowy słoń może nawet naprawić tęczę, oddając jej trochę swoich barw.

W wydanej z okazji urodzin Elmera książce spotykamy jego przyjaciół, którzy chcą zrobić mu żart. Planują udawać przez cały dzień, że zapomnieli o jego urodzinach i dopiero wieczorem wyprawić przyjęcie i podarować mu wspaniały tort. Jednak czy urodziny Elmera przebiegną bez zakłóceń, czy nikt nie wyłamie się z realizacji planowanego psikusa? Wreszcie, czy na pewno urodziny są właśnie dzisiaj? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie w tej zabawnej i barwnej książce. Jeśli tak jak Florek i Wiki uwielbiacie przygody tego bohatera, nie możecie przegapić Urodzin Elmera 😉

TU KUPISZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *