Bez kategorii

Szept – NOWOŚĆ NA BLOGU!

TYTUŁ: Szept

AUTOR: Noni Lynette

WYDAWNICTWO: Uroboros           

ILOŚĆ STRON: 432

ROK WYDANIA: 2021

Szept

Kochani, postanowiłam, że od czasu do czasu na WIERZBooku pojawiać się będą również recenzje książek dla dorosłych. Ostatnio bardzo dużo czytam. Może to dzięki temu, że stałam się szczęśliwą posiadaczką czytnika, choć naprawdę długo się przed nim wzbraniałam. Teraz życia sobie bez niego nie wyobrażam 🙂 Dzięki czytnikowi odkryłam także swoją nową miłość – fantasy i science fiction. Do tej pory gustowałam raczej w kryminałach.

Na pierwszy ogień mam dla Was recenzję niedawnej nowość Wydawnictwa Uroboros – Szept. Książka jest rewelacyjna! Nie mogłam się od niej oderwać.

Szept

Książka Szept zwróciła moją uwagę okładką, a tak w zasadzie okładkową recenzją Sarah J. Maas, której książki bardzo lubię. Przeczytawszy opis fabuły na odwrocie (który skojarzył mi się nieco z serialem Stranger Things) stwierdziłam, że po prostu muszę tę książkę przeczytać. To był strzał w dziesiątkę i niesamowita przygoda!

Szept to historia dziewczyny, nazywanej Jane Doe, lub Obiekt Sześć-Osiem-Cztery, która przetrzymywana jest ponad dwa i pół roku w celi tajnego podziemnego ośrodka rządowego Lengard. Każdy dzień osadzonej wygląda tak samo. Dni dziewczyny wypełnione są sesjami psychologicznymi, treningami fizycznymi oraz torturami. Wszystko po to, aby zmusić Jane do mówienia. Jednak ona nie odezwała się ani słowem odkąd trafiła do tego ośrodka dla „niezwykłych ludzi”. Wie, że bez względu na wszystko nie może tego zrobić. Jest niebezpieczna, jej słowa są niebezpieczne…

Władze Lengard podejmują ostatnią próbę nakłonienia Jane do współpracy zanim ostatecznie zostanie „wyeliminowana z programu”. Jej grafik zostaje rozszerzony o zajęcia z tajemniczym Landonem Wardem. Ku jej zdziwieniu podczas spotkań z Landonem Jane ma spędzać czas na… czytaniu, a on sam odnosi się do niej z troską i sympatią. Pomimo wysiłku powoli słabną jej bariery ochronne. Pewnego dnia w wyniku nagłego wypadku jej ukrywana przez lata moc ujawnia się. Jane zaczyna odkrywać prawdę o sobie.

Szept
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie koszyk_318-37220.jpg

Książka Szept to naprawdę wciągająca historia. Nic w tej powieści nie jest do końca takie jak początkowo może się wydawać. Nie do końca wiadomo także, kto jest dobry, a kto zły. Wraz z główną bohaterką powoli poznajemy świat ją otaczający i innych bohaterów książki. Na uwagę zasługuje bardzo dobrze nakreślona psychologia postaci. Główna bohaterka jest silną i intrygującą osobowością. I choć na zewnątrz stara się nie okazywać emocji, to wewnątrz wręcz od nich kipi. Narracja książki jest pierwszoosobowa, więc dokładnie wiemy co dzieje się w głowie tej postaci. Możemy wczuć się w jej sytuację. Momentami nawet jej położenie i uczucia mocno mnie wzruszały. W ogóle, co można powiedzieć, o tej książce, to na pewno to, że wzbudza wiele emocji. Jednak nawet znając myśli Jane, nie dowiadujemy się wszystkiego. Nie odsłania ona przed czytelnikiem od razu wszystkich szczegółów. Bywa tajemnicza, używa niedopowiedzeń. Dlatego brniemy dalej w tę historię, chcąc dowiedzieć się kim naprawdę jest ta dziewczyna i dlaczego znalazła się w ośrodku o zaostrzonym rygorze.

Fabuła Szeptu jest niezwykle pomysłowa. To coś zupełnie innego, niż do tej pory czytałam. Oczami wyobraźni już widzę film na podstawie tej książki. Z niecierpliwością też czekam na kontynuację. Tak, tak! Będzie kolejny tom!

Szept
Uroboros kończy ze Star Wars :: Bastion Polskich Fanów Star Wars

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *