Dziecięce

Bobas odkrywa naukę

SERIA: Bobas odkrywa naukę

TYTUŁ: Grawitacja! Energia odnawialna!
Termodynamika! Fizyka kwantowa! 

AUTOR: Ruth Spiro

ILUSTRACJE: Irene Chan

WYDAWNICTWO: Egmont

ILOŚĆ STRON: 10

ROK WYDANIA: 2019

WIEK: 1,5+

O tym, że warto czytać dzieciom, tych, którzy tutaj zaglądają, z pewnością przekonywać nie muszę. Z tym, że warto zacząć czytanie dziecku jak najszybciej też wszyscy się zgodzą. A czy ktoś z was wpadłby na to, żeby z maluchami zgłębiać tajniki świata nauki? Wydawnictwo Egmont nie tak dawno rozszerzyło swoją ofertę o nową serię Bobas odkrywa naukę.

Bobas odkrywa naukę
Grawitacja!

Wśród czterech pozycji dostępnych obecnie w serii, moją uwagę najbardziej zwróciła Grawitacja! Z pewnością nie raz dziecko doprowadziło was na skraj rozpaczy upuszczając coś po raz setny i czekając, aż znów mu to coś podacie. Zapewne właśnie prowadziło prace badawcze nad wspomnianą grawitacją, którą dzięki książce Ruth Spiro będziecie mogli wytłumaczyć na bardzo zabawnych i kolorowych kartach. Treść książki trudnością dostosowana jest do poziomu rozumowania swoich malutkich odbiorców. Na każdej rozkładówce odnajdziemy dosłownie kilka prostych zdań. Ładne, kolorowe ilustracje dodatkowo zobrazują zagadnienie i na pewno zainteresują maluchy.

Bobas odkrywa naukę
Energia odnawialna!

Wśród książek dla małego naukowca znajdzie się również pozycja o ekologii, o której niezwykle istotnej roli warto uświadamiać już od najmłodszych lat. Ze sztywnych, dziecioodpornych kart książeczki, mały czytelnik dowie się, że istnieją źródła energii, które się nie zużywają. Co ważne, nie wytwarzają one gazów cieplarnianych, które przegrzewają naszą planetę niczym za gruby kocyk.

Bobas odkrywa naukę
Termodynamika!

Oprócz wspomnianych dwóch tytułów jest jeszcze Termodynamika!, na której kartach Irene Chan (ilustratorka całej serii) w prostych i pogodnych rysunkach ukazała przepływ energii od słońca aż do dzidziusia. Drzewo dzięki energii od słońca rodzi piękne jabłka, a te zjada ze smakiem dzidziuś. Energia krąży we wszechświecie, a wszystko co żyje ma ją od słońca.

Bobas odkrywa naukę
Fizyka kwantowa!

Na koniec dostępnej obecnie, liczącej cztery sztuki, naukowej serii została moja ulubiona Fizyka Kwantowa! Podejrzewam, że gdyby nie ta książeczka, większość z nas siedziałaby cicho, licząc na to, że pytanie o tak trudne zagadnienia nigdy z ust naszego dziecka nie padnie. Moją odpowiedzią w tym temacie byłaby jedynie głupia mina i rozłożone bezradnie ręce. Egmoncie! Dziękuję za ocalenie resztek mojej godności.

TU KUPISZ

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *