Dziecięce

Są takie koty i są tacy ludzie

TYTUŁ: Są takie koty

AUTOR: Martyna Czub

WYDAWNICTWO: Tekturka

ILOŚĆ STRON: 44

ROK WYDANIA: 2019 

WIEK: 3+

Ta recenzja będzie dosyć krótka. A to dlatego, że o książce, którą chciałabym dziś Wam pokazać nie sposób zbyt dużo pisać. Ją trzeba po prostu pokazać, bo to właśnie za sprawą obrazów książka do nas mówi. Jest to jedna z tych pozycji literatury dziecięcej, która zamieszka sobie wyjątkowo na półce w moim, a nie dziecięcym pokoju. Mam do niej dużą słabość.

Są takie koty

Jestem tą książką oczarowana. Książkę Są takie koty stworzyła, a raczej wymalowała Martyna Czub. Wiecie dobrze jak uwielbiam technikę akwarelową w malarstwie. Tu akwarela gra pierwsze skrzypce, a raczej maluje 😉 Choć i kredki pozostawiły gdzieniegdzie po sobie jakiś ślad.

Bohaterami rozkładówek tej cudownej książki są koty, ale nie są to takie zwyczajne zwierzaki. Te w książce Martyny Czub są wyjątkowe. Autorka przedstawiła je w bardzo wyszukany sposób, finezyjnie, wręcz baśniowo. I tak ujrzymy tu kota całego z kropelek deszczu, kota z jesiennych, kolorowych liści, czy też kota z polnych kwiatów i traw. Każdy kot jest inny, każdy kot lubi też co innego. Jeden woli samotność, inny jest duszą towarzystwa. Jeden kot to prawdziwy mieszczuch, podczas, gdy innego wciąż woła przyroda i przygoda. Jeden kot kocha noc, inny woli dzień. Jeden kot uwielbia marzyć, jeszcze inny to taki, no… Bonifacy 😉 Jak to z kotami już bywa, także te z książki, chadzają swoimi drogami. Każdy „podąża swoją własną ścieżką”, ale tylko razem te wszystkie koty tworzą przepiękny, urozmaicony świat.

Książka Są takie koty w zasadzie opowiada tak naprawdę dużo o nas, ludziach. Autorka za sprawą swoich fantastycznych, kolorowych kotów podejmuje próbę uzmysłowienia czytelnikowi, jak pięknie jest się różnić. Każdy z nas jest wyjątkowy, niepowtarzalny i co najlepsze – doskonale się wszyscy uzupełniamy 😉

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *