Dziecięce

Przyjaciele Myszki Marudy

TYTUŁ: Przyjaciele Myszki Marudy

AUTOR: Steve Smallman

ILUSTRACJE: Caroline Pedler

WYDAWNICTWO: Wilga             

ILOŚĆ STRON: 32

ROK WYDANIA: 2020

WIEK: 3+  

Przyjaciele Myszki Marudy

Pamiętacie książkę Nie bój się, misiu! Wydawnictwa Wilga? My bardzo często do niej wracamy. Mimo, że moje dzieciaki uwielbiają książki z dużą ilością tekstu, czasem bez jakichkolwiek ilustracji, to nadal naprawdę chętnie sięgają także po picturebooki. Nie bój się, misiu! to jedna z ładniejszych książek, w naszej kolekcji. A ja, jak wspominałam w recenzji (którą możecie znaleźć TUTAJ), jestem po prostu fanką tytułowego misia Bobo 😉

Ostatnio mieliśmy okazję sięgnąć po kolejną pozycję wspaniałego duetu – Steve’a Smallmana i Caroline Pedler, twórców Nie bój się, misiu!.

Jeśli i Wam spodobała się poprzednia książka autorów to Przyjaciele Myszki Marudy nie powinna Was zawieść 😉

Przyjaciele Myszki Marudy

Podobnie jak w przypadku Nie bój się, misiu!, w książce Przyjaciele Myszki Marudy autorzy serwują dzieciom piękne i ważne przesłanie pod postacią przyjemnej, momentami zabawnej, a chwilami nawet emocjonującej historii 😉

Książka opowiada o pewnej myszce, mieszkającej na skraju lasu. Myszka ta uchodzi za największą marudę w całym lesie, toteż wiedzie raczej samotne, acz zadowalające ją życie. Pewnego dnia spotyka ona małego Borsuczka. Biedny, mały Borsuk zgubił swoją mamę. Nasza bohaterka postanawia mu pomóc. Ot, pragnie szybko pozbyć się płaczącego pod jej domem problemu. Nie domyśla się nawet jak wielki wpływ będzie mieć na nią to, wydawać by się mogło, mało znaczące spotkanie.

Przyjaciele Myszki Marudy
Przyjaciele Myszki Marudy

Naszej dwójce w poszukiwaniach pomogą napotkane po drodze zwierzęta. Szybko okaże się, że w „kupie siła”. Ostatecznie w tej wyprawie Myszka Maruda odnajdzie coś więcej niż tylko mamę Borsuczka.

Przyjaciele Myszki Marudy
Przyjaciele Myszki Marudy

Książka Przyjaciele Myszki Marudy opowiada o tym, jak wielkie szczęście daje w życiu przyjaźń. Bez niej bardzo łatwo stać się prawdziwą marudą 😉

Podczas wyprawy główna bohaterka przekonuje się, że łatwiej pokonać przeciwności, kiedy ramię w ramię kroczą z nią przyjaciele. Wtedy nie straszny nawet ciemny las.

Wielkim atutem książki są oczywiście przepiękne, pełne ciepła ilustracje. Caroline Pedler po raz kolejny wyczarowała dla nas na kartach opowieści bajkowy, soczyście zielony las, zamieszkały przez urocze i sympatyczne zwierzątka.

Przyjaciele Myszki Marudy
Przyjaciele Myszki Marudy
Przyjaciele Myszki Marudy
Przyjaciele Myszki Marudy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *