Dziecięce

W lesie – poruszający pop-up ponownie w sprzedaży

TYTUŁ: W lesie

AUTOR: Sophie Strady

ILUSTRACJE: Anouck Boisrobert, Louis Rigaud

WYDAWNICTWO: Dwie Siostry          

ILOŚĆ STRON: 16

ROK WYDANIA: 2017/2019

WIEK: 5+  

Ależ radość! Mamy wreszcie swój własny, wymarzony egzemplarz W lesie! Jeśli ktoś jeszcze nie wie, to spieszę do Was z wiadomością, że Wydawnictwo Dwie Siostry wznowiło niedawno nakład swoich cudnych pop-upów – W lesie i W głębinach oceanu!

Pamiętam jak wielkie wrażenie zrobiła na mnie książka W lesie, kiedy przejrzałam ją po raz pierwszy. Odłożyłam jednak jej zakup na później, myśląc, że poczekam, aż mi dzieci jeszcze trochę do niej podrosną. Swoją drogą, zupełnie nie wiem, co mnie opętało, żeby postąpić tak nierozważnie 😉

Niestety, gdy zdecydowałam się na kupno książki, jej nakład był już wyczerpany, a ją samą można było, co prawda, dorwać w Internecie, tyle, że z drugiej ręki i w nieprzyzwoicie wysokich cenach!

Na szczęście Wydawnictwo Dwie Siostry wysłuchało wielu próśb swoich czytelników o wznowienie nakładu. Dzięki czemu i my (Florek, Wiki i ja) od kilku dni możemy cieszyć się posiadaniem swojej własnej, upragnionej od dawna, książki.

W lesie

Po otwarciu książki przed małym czytelnikiem wyrasta las tropikalny, jak malowany 😉
Las tętniący życiem i kolorami. Mieszka w nim wiele gatunków dzikich zwierząt i różnorodnych, barwnych ptaków. A i ludzie chętnie zapuszczają się tu na spacery szukając cienia pośród wysokich drzew.

Pewnego strasznego dnia, w lesie pojawiają się stalowe maszyny, niosące ze sobą zniszczenie. Zaczynają one brutalnie atakować przyrodę, wyrywać drzewa, niszczyć leśne domy. Zwierzęta uciekają w popłochu. Pomimo potwornego hałasu śpiący leniwiec nie zdaje sobie sprawy z czyhającego niebezpieczeństwa. Śledzimy jego losy, coraz bardziej przejęci.

Na naszych oczach las powoli zaczyna znikać. Nie pozostaje zupełnie nic…

I wtedy pojawia się Człowiek.

Ciężko pracuje, by naprawić wyrządzone zło. Robi wszystko, co w jego mocy, by las mógł się odrodzić.

Książka porusza. Ukazuje piękno natury i niszczycielską siłę człowieka. W lesie zachwyca, zasmuca, ale jednocześnie pozostawia w naszych serduchach okruszek wiary w ludzi. Przecież podczas, gdy jeden człowiek potrafi siać jedynie zniszczenie, inny tęskniąc do zieleni i śpiewu ptaków sieje ziarna.

To właśnie tacy ludzie są nadzieją dla naszego świata. Może nie raz mały czytelnik zastanowi się po lekturze tej fantastycznej książki, jakim człowiekiem sam pragnie w przyszłości się stać.

Ta przejmująca historia opowiedziana została jedynie za pomocą przestrzennych obrazów i niewielkiej ilości tekstu.

Na temat wizualnej części książki, chyba nie ma sensu za wiele pisać. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, by przekonać się, że książka jest naprawdę wyjątkowa. Jest wykonana z niebywałą starannością. Dopracowana w każdym calu. Oczywiście zdjęcia nie są w stanie oddać w pełni jej piękna. Książkę W lesie polecamy wszystkim małym i dużym miłośnikom pop-upów, przyrody i wzruszeń 😉

TU KUPISZ

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *