Dziecięce

Pluszowy zajączek

TYTUŁ: Pluszowy zajączek

AUTOR: Iwonna Buczkowska

ILUSTRACJE: Katarzyna Bukiert

WYDAWNICTWO: Bis

ILOŚĆ STRON: 40

ROK WYDANIA: 2019

WIEK: 3+

Ależ dzisiaj był ziąb na dworze. Czyżby to znak, że w końcu zbliża się, taka prawdziwa, szczypiąca w nosy i policzki zima? Chociaż straszny ze mnie zmarzlak i raczej staram się zazwyczaj wszelkiego zimna unikać to jednak do takiej białej, mroźnej zimy bardzo mi tęskno. Pamiętam, że w zeszłym roku aż wyciągaliśmy jednego dnia przeziębione dzieciaki  na sanki, bo gdyby nie to, to pewnie w ogóle nie uraczyłyby śniegu. Od razu myślami przenoszę się do czasów mojego dzieciństwa, kiedy śniegu było w bród. Ileż było frajdy! Mimo braku czucia w stopach i dłoniach od przenikającego mrozu mały człowiek, którym wtedy byłam, był po prostu zachwycony. Aż żal mi tych moich biednych dzieciaków.

Jeśli Wy i Wasze pociechy również tęsknicie za śniegiem to mam dla Was na osłodę niezwykle ładną propozycję do poczytania na najbliższe tęskne dni. W książce Pluszowy zajączek odnajdziemy zimę jak się patrzy. Mroźną, białą, magiczną. Taką, o jakiej marzymy.

Pluszowy zajączek

Pluszowy zajączek to bardzo pozytywna, ciepła opowieść, choć akcja książki rozgrywa się zimą. W pewien mroźny, acz słoneczny, poranek przed domem Jacka i Gabrysi pojawia się mały Pluszowy zajączek. Jego widok bardzo dziwi mieszkańców podwórka – Mroza, Bałwanka oraz Wronę. Okazuje się, że pluszowy Zajączek wyruszył właśnie na poszukiwanie Świętego Mikołaja. Chce koniecznie przekazać mu list z prośbą o prezent. Nowo poznani przyjaciele zgodnie stwierdzają, że Zajączek trochę późno zabrał się za te sprawy, ponieważ własnie dziś jest Gwiazdka. Zajączka nie zraża jednak ta informacja. Zwłaszcza, że nie chce on wcale prosić Świętego Mikołaja o prezent dla siebie. Okazuje się bowiem, że to Jacek jest autorem owego listu. Jak domyślił się Zajączek po Jackowym rysunku chłopiec pragnie znaleźć w tym roku pod choinką nowego pluszowego zajączka. Nasz główny bohater bojąc się odtrącenia ukradł i ukrył ten list. Zrozumiał jednak, że bardzo źle postąpił i teraz pragnie za wszelką cenę go dostarczyć, by marzenie ukochanego chłopca w Święta się spełniło.

Przesłanie książki widać jak na dłoni, prawda? Nie jest wcale łatwo przyznać się do błędu. Zajączek sam zrozumiał, że bardzo nieładnie się zachował i starał się za wszelką cenę swój błąd naprawić. Wykazał się więc nie lada odwagą i dojrzałością. Na szczęście ta historia ma dobre zakończenie. Cała ta sprawa z listem okazuje się zwykłą pomyłką i tak naprawdę Jacek wcale nie chce zamienić swojego Zajączka na nowszy model 😉

Pluszowy zajączek to również opowieść o niesieniu pomocy i o sile prawdziwej przyjaźni. Książka na pewno wprowadzi Was w klimat zbliżających się Świąt. Zwłaszcza, że na jej stronach odnajdziemy świat calutki skąpany w bieli.

Ilustracje Katarzyny Bukiert są przepiękne – bajkowe i spokojne, po prostu magiczne. Bardzo zabawnie przedstawiony został Mróz – w postaci takiego dziadzia z długim nosem i siwą brodą w pięknie oszronionym płaszczu. Oprócz koloru białego dominują tu pastelowe odcienie niebieskiego, czerwieni, gdzieniegdzie fiolety i róże. Bardzo przyjemnie się ogląda te ilustracje. To właśnie z ich powodu zapragnęłam mieć dla dzieci tę książkę. Im również bardzo się spodobała.

     

  

2 thoughts on “Pluszowy zajączek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *