Dziecięce

Pippi nie chce być duża i nie chce przeminąć ;-)

TYTUŁ: Pippi nie chce być duża i inne komiksy / Pippi w parku

AUTOR: Astrid Lindgren

WYDAWNICTWO: Zakamarki

ILOŚĆ STRON: 20 / 60

ROK WYDANIA: 2020

WIEK: 3+

Po raz pierwszy w historii opisywanych przez nas pozycji czytelniczych prezentowany utwór został wydany, gdy prababcia naszych dzieci była nastolatką. Może nie jest wybitny, może nie do końca nawet dla dzieci (mierząc współczesną miarą), ale… No właśnie. Pippi bawi nas od lat i mimo zachowań na granicy przyzwoitości jest uosobieniem dzikiego zachodu, który drzemie chyba w każdym z nas 🙂 Rzućcie zatem razem z nami okiem na nowości Wydawnictwa ZAKAMARKI Anno Domini, a jakże, 2020 🙂 Pippi nie chce być duża i inne komiksy oraz Pippi w parku.

Pippi nie chce być duża i inne komiksy

Nie dajcie się zmylić rokiem wydania w Polsce. Opisywane dzisiaj książki powstały w połowie ubiegłego wieku. Pippi nie chce być duża i inne komiksy, to zbiór rysunków, które publikowane były w latach 1957-1959 w szwedzkim czasopiśmie dla dzieci „Klumpe Dumpe”. Przygody Pippi Pończoszanki wymyśliła Astrid Lindgren, a ilustrowaniem zabawnych, tudzież mrożących krew w żyłach historii, zajęła się Ingrid Vang Nyman.

Postać Pippi Pończoszanki powstała za sprawą córki Astrid Lindgren. Otóż w 1941 roku, siedmioletnia wówczas Karin wymyśliła postać Pippi i prosiła mamę o opowieści o niezwykłej dziewczynce. Astrid snuła niestworzone historie, które w późniejszych latach przelała na papier, by podarować je już dziesięcioletniej Karin. Początkowo maszynopis uznano za zbyt wywrotowy, jednakże po pewnych poprawkach udało się za jego sprawą wygrać konkurs wydawniczy, skutkiem czego w Boże Narodzenie 1945 roku każde szwedzkie dziecko miało szansę poznać Pippi Pończoszankę.

Dzisiaj zna ją niemal każdy, a Wydawnictwo Zakamarki, w roku 2020, z okazji siedemdziesiątych piątych urodzin Pippi dokończyło publikację 36 komiksów ze wspomnianego miesięcznika „Klumpe Dumpe”. Pierwszy z trzech tomów, z których każdy zawierał 12 komiksów, został wydany w Polsce w 2015 roku.

Pippi nie chce być duża i inne komiksy to zbiór zabawnych historyjek obrazkowych, w których poznajemy przygody niezwykle odważnej (szalonej), rezolutnej (pyskatej) i nieludzko silnej dziewczynki. Jeśli uważacie, że Wasze dziecko przy każdej okazji stara się zaserwować Wam ciętą ripostę, strzeżcie się, po lekturze Pippi… będzie w tym mistrzem. Pippi nie chce być duża i inne komiksy to świetna propozycja dla dzieci, które potrafią już samodzielnie czytać. Drukowane litery ułatwiają czytanie, dajmy na to w podróży. Jak to mówią: i dziecka nie ma 🙂

Pippi w parku

Pippi w parku to nieznana dotychczas polskim czytelnikom przygoda Pippi Pończoszanki. Wydaje mi się, że postać tej niezwykłej dziewczynki to skrzyżowanie Janosika, Ojca Mateusza i Kilera. Cięty dowcip, celne ciosy i obrona słabszych to główne części składowe bohaterki opowiadania Astrid Lindgren. Całość ozdobiona rudymi warkoczami i dwiema różnymi pończochami. Uwaga: Będzie śmiesznie. I strasznie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *