Dziecięce

Cała Polsko, czytaj dzieciom!

Kochani, czy wiecie, jak ważne jest czytanie dzieciom? Przede wszystkim dziecko osłuchuje się w ten sposób z językiem. Muszę tu koniecznie zaznaczyć, że język literacki jest znacznie piękniejszy niż język potoczny, tak więc nasze dziecko uczy się poprawnej i bogatej polszczyzny. Czytając maluchom rozbudzamy w nich również miłość do książek – wychowujemy przyszłego czytelnika! Książki pomagają naszym pociechom radzić sobie z emocjami, uczą ich empatii, są źródłem wiedzy i drzwiami do świata wyobraźni.

Dziś chciałabym Wam pokazać bardzo fajną książeczkę, stworzoną przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, która bardzo przypadła do gustu mojej młodszej jak i starszej latorośli.

„Pierwsza książka mojego dziecka”

„PIERWSZA KSIĄŻKA MOJEGO DZIECKA” jest częścią prowadzonej przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” kampanii „Czytanie od urodzenia”, której celem jest podniesienie poziomu czytelnictwa. To właśnie wczesne dzieciństwo jest najważniejszym czasem na budowanie umiejętności językowych oraz na zaszczepienie nawyku i chęci czytania w przyszłości.

„PIERWSZA KSIĄŻKA MOJEGO DZIECKA” zawiera krótkie, zabawne wierszyki, które w jasny sposób opisują dzieciom otaczający je świat.  W książce znajdziemy chociażby urocze utwory Elizy Piotrowskiej o rodzinie, częściach ciała, zabawkach, jedzeniu, kąpieli, a także o porach roku czy o zwierzętach. Dzieciom na pewno spodoba się także wierszyk o kredensowym zamku – współczesnej poetki Joanny Papuzińskiej.

W książeczce nie zabrakło również klasyki. Florek uwielbia zwłaszcza „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Zna ją już prawie na pamięć! Wiki zaś próbuje śpiewać razem z mamą „Ta Dorotka” i „Na Wojtusia” (choć my zmieniamy tekst i śpiewamy „z popielnika na Florianka” 😉 ) Janiny Porazińskiej oraz „Idzie niebo ciemną nocą” – Ewy Szelburg-Zarembiny.

Wesołe, kolorowe ilustracje pomagają dzieciom zrozumieć treść rymowanych historyjek. Książka jest dla dziecka bezpieczna – ma miękką, grubą okładkę z zaokrąglonymi rogami oraz kartonowe strony, dzięki czemu może być przeglądana już przez najmłodszych czytelników.

Ponadto książeczka zawiera także informacje dla rodziców na temat korzyści płynących z czytania oraz wskazówki dotyczące mądrego wychowywania dziecka.

Z całego serca polecam tę pozycję. Niech czytanie dzieciom wejdzie nam – rodzicom w krew, niech stanie się po prostu domowym rytuałem. „Pierwsza książka mojego dziecka” jest świetnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy mają pierwsze dziecko i nie za bardzo wiedzą, jak się zabrać za dobór odpowiedniej literatury dla swojego leżąco-śpiąco-płacząco-siusiająco-kupkującego potomka 😉 Ten zbiór wierszyków idealnie nadaje się do rozpoczęcia niekończącej się (mam nadzieję) przygody naszych polskich maluchów z czytaniem 😉

Książeczkę możecie nabyć jedynie w księgarni internetowej Bonito.pl

Na zakończenie jeszcze jedno…

Co zrobić, aby wychować mądrego i szczęśliwego człowieka?

„Przepis na to jest nadzwyczaj prosty: od urodzenia czytajcie dziecku 20 MINUT DZIENNIE. CODZIENNIE! Tak, by pokochało czytanie!”

Naprawdę, warto!

 

 

2 thoughts on “Cała Polsko, czytaj dzieciom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *