Bez kategorii

Pamiętniki Wisienki

SERIA: Pamiętniki Wisienki

TOM III: Ostatni z pięciu skarbów // TOM IV: Bogini bez oblicza

AUTOR: Joris Chamblain

ILUSTRACJE: Aurélie Neyret

WYDAWNICTWO: Egmont

ILOŚĆ STRON: 80

ROK WYDANIA: 2020 // 2021

WIEK: 9+

Pamiętniki Wisienki

Kochani, Wydawnictwo Egmont otrzymało pięć nagród oraz jedno wyróżnienie w konkursie Świat Przyjazny Dziecku organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. To już XIX edycja konkursu, którego głównym celem jest nagrodzenie produktów, miejsc i inicjatyw, które w znaczący sposób wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz wrażliwość estetyczną dzieci.

Jedną z głównych nagród otrzymała seria komiksów Pamiętniki Wisienki. Jak na razie w sprzedaży dostępne są cztery części serii. Premiera ostatniego, piątego tomu planowana jest na październik 2021 roku.

Recenzje dwóch pierwszych komiksów możecie odnaleźć TUTAJ . Poprzednie tomy zrobiły na mnie duże wrażenie. Niedawno zapoznałam się także z III i IV częścią przygód Wisienki. W tym wpisie chciałam podzielić się z Wami moimi odczuciami.

Pamiętniki Wisienki

Ostatni z pięciu skarbów

Zbliżają się ferie świąteczne. Wisienka po szkole spędza mnóstwo czasu w bibliotece. Zawiera tam nową znajomość z introligatorką Sandrą, która przychodzi co jakiś czas naprawiać zniszczone książki. Dziewczynka ma wrażenie, że są z Sandrą bardzo do siebie podobne. Kobieta przed świętami zaprasza Wisienkę i jej przyjaciółki do swojej pracowni, aby same mogły przekonać się na czym polega dokładnie praca introligatora. Przyjaciółki podczas przeszukiwania dawno nie otwieranego składziku odnajdują tajemniczy kuferek pełen starych nut. Sandra nie przypomina sobie, aby wcześniej go widziała, więc najprawdopodobniej zostawił go poprzedni introligator. Wewnątrz kuferka Wisienka odnajduje także kartkę z nazwiskiem dawnej nauczycielki gry na fortepianie, do której Sandra chodziła na lekcje będąc dziewczynką. Razem postanawiają naprawić książkę z partyturami i zwrócić ją właścicielce. Po doręczeniu książki okazuje się, że nauczycielka od lat jest w posiadaniu paczki przeznaczonej dla Sandry. W środku znajduje książkę kucharska należącą do babci Eriki, która opiekowała się Sandrą, gdy ta była dzieckiem. Okazuje się, że paczek jest pięć. Pięć skarbów, które prowadzą do osób związanych z dzieciństwem Sandry. Wisienka jest podekscytowana! Nadarza się okazja do rozwiązania kolejnej tajemnicy. Jednak introligatorka nie jest zadowolona z przesyłek, które pozostawił dla niej ojciec. Po tylu latach przeszłość daje o sobie znać, a Sandrę zalewają wspomnienia z dzieciństwa. Okazuje się, że kobieta cierpi na problemy z pamięcią spowodowane pewną traumą z dzieciństwa. Teraz nie może poradzić sobie z falą emocji, jakie wywołują powracające wspomnienia. Jeśli chcecie dowiedzieć się czy Wisience uda się rozwiązać zagadkę i pomóc przyjaciółce uporać się z przeszłością koniecznie sięgnijcie po III tom serii Pamiętniki Wisienki. Historia jest ciekawa i wciągająca. Ponadto w tym tomie przybliżona zostaje nam także postać samej Wisienki. Utożsamia się ona z Sandrą i jej doświadczeniami z dzieciństwa. Nie otrzymujemy jednak wszystkich odpowiedzi. Aby dowiedzieć się z jakimi trudnymi doświadczeniami z przeszłości zmaga się główna bohaterka trzeba sięgnąć po kolejne tomy. Komiks jak zawsze wizualnie zachwyca 🙂

Pamiętniki Wisienki
Pamiętniki Wisienki
Pamiętniki Wisienki
Pamiętniki Wisienki
Pamiętniki Wisienki
Pamiętniki Wisienki
Pamiętniki Wisienki
Pamiętniki Wisienki
Pamiętniki Wisienki
Pamiętniki Wisienki
Pamiętniki Wisienki

Pamiętniki Wisienki

Bogini bez oblicza

Ta część to prawdziwa gratka dla fanów rozwiązywania zagadek, tajemniczych dworów, ukrytych przejść i sztuki. Wisienka kończy 12 lat. Z okazji urodzin mama dziewczynki organizuje wspólny wyjazd do Dworu Stu Tajemnic. Miejsce to jest atrakcją turystyczną nadmorskiej miejscowości. Uczestnicy po wykupieniu biletu otrzymują od organizatorów zagadkę do rozwiązania i przeczesując korytarze dworu pośród przedmiotów, które się w nim znajdują muszą odnaleźć wskazówki, które miałyby im w tym pomóc. Wiecie jak Wisienka kocha wszelkie tajemnice. Zapowiada się naprawdę wspaniały wyjazd. W trakcie poszukiwań wskazówek dziewczynka wraz z mamą natrafiają na portret kobiety, w którym ktoś wyciął twarz. Wisienka postanawia odnaleźć brakujący fragment obrazu. Portret wydaje się bowiem kluczem do rozwiązania zagadki, którą przydzielili im organizatorzy zabawy. W mieście całkiem przez przypadek dwunastolatka trafia do sklepu człowieka, który namalował ów portret. Nie jest on jednak dobrze nastawiony do turystów i młodziutkiej detektyw nie udaje się uzyskać od niego jakichkolwiek informacji. Wisienka poznaje także syna właścicieli Dworu Stu Tajemnic. Opowiada on jej historię dworu, gdy należał on jeszcze do jego babci. Wisienka dzieli się z nowym kolegą treścią swojej zagadki. Jaki szok przeżywa kiedy chłopiec oznajmia, że tajemnica nad którą dziewczynka do tej pory pracowała wcale nie jest elementem zabawy wymyślonej przez jego rodziców. O co w tym wszystkim chodzi? Kim jest kobieta na obrazie i kto w ogóle podmienił kartki z treścią zagadek? Szykuje się naprawdę ciekawa przygoda literacka!

Pamiętniki Wisienki
Pamiętniki Wisienki
Pamiętniki Wisienki
Pamiętniki Wisienki
Pamiętniki Wisienki
Pamiętniki Wisienki
Pamiętniki Wisienki
Pamiętniki Wisienki
Pamiętniki Wisienki
Pamiętniki Wisienki
Pamiętniki Wisienki
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie koszyk_318-37220.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *