Dziecięce

Mogę być w waszej paczce?

TYTUŁ: Mogę być w waszej paczce?

AUTOR: John Kelly

ILUSTRACJE: Steph Laberis

WYDAWNICTWO: Wilga             

ILOŚĆ STRON: 32

ROK WYDANIA: 2019

WIEK: 3+  

Jedną z podstawowych potrzeb człowieka jest poczucie wspólnoty i akceptacji społecznej. Nieważne – czy dorosły, czy dziecko, każdy pragnie mieć wokół siebie garstkę życzliwych ludzi. Dzieci, od najmłodszych lat, szukają aprobaty ze strony rodziców, później, wraz z pójściem do przedszkola czy szkoły, również ze strony rówieśników. Często zdarza się, że aby być akceptowanym przez grupę robią coś wbrew sobie i swoim przekonaniom. Z podobnym zjawiskiem spotykamy się w książce Mogę być w waszej paczce?.

 Mogę być w waszej paczce?

Kaczorek usilnie pragnie znaleźć przyjaciół, szuka więc paczki, do której mógłby się przyłączyć. Jednak ani Klub Lwów, Klub Węży, ani Klub Słoni nie jest gotowy na przyjęcie go do swojego grona. Z członkostwa wyklucza Kaczorka odpowiednio brak umiejętności ryczenia niczym lew, czy posiadanie nóżek i skrzydeł, toż to do węża niepodobne. Kolejne próby przypodobania się zwierzętom są skazane na porażkę, gdyż Kaczorek potrafi jedynie kwakać. Gdy nasz bohater stara się zatrąbić niczym słoń do nieudolnego „tru”… wyrywa się… „kwa”.

Dopiero kiedy zakłada własny klub i przyjmuje do niego wszystkich, którzy tego chcą, znajduje mnóstwo przyjaciół. W jego klubie każdy zwierzak jest mile widziany.

Mogę być w waszej paczce? to niezwykle kolorowa i zabawna, a przy tym pouczająca lektura. Książka mówi o tym, że w prawdziwej przyjaźni nie musisz nikogo udawać, możesz być po prostu sobą i takim właśnie jesteś akceptowany.

W paczce Kaczorka ostatecznie znajduje się miejsce nawet dla lwa, węża i słonia. „W końcu nigdy nie można mieć zbyt wielu przyjaciół”.

TU KUPISZ

 

 

 

One thought on “Mogę być w waszej paczce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *