Dziecięce

Mamy Dobrą Nowinę

Ostatnimi czasy Florek zaczął zadawać coraz więcej trudnych pytań. O starość, śmierć… Z uwagi na to, że jestem osobą wierzącą, przekazuję mu to w co wierzę. Chodzimy zresztą do kościoła. Tam też widzi, słucha… a później pyta. Ciężko rozmawiać z niespełna czterolatkiem na tematy wiary, ponieważ niektóre treści są dla niego jeszcze za trudne, albo mogłyby go przerazić. Widzi wprawdzie Jezusa na krzyżu w kościele, na obrazkach, czy też krzyż powieszony u nas w domu, ale chyba do końca nie kojarzy tego z cierpieniem i ja też nadal nie chcę go zbytnio uświadamiać. Jest na to za malutki i już. Kiedyś dostał od cioci „Obrazki dla maluchów. Dzieje biblijne” i bardzo chętnie ją przegląda, chce żeby mu ją czytać, a później jeszcze bardziej wypytuje. Mówię mu wtedy, prawdę – że jest jeszcze za mały, że kiedy podrośnie wszystkiego dokładnie się dowie. On wtedy się frustruje i pyta ze zniecierpliwieniem, kiedy w końcu będzie duży, jak tata! Ach te dzieciaki… Tak bardzo pragną przyspieszyć czas i być już dorosłe, kiedy my dorośli chcielibyśmy choć na chwile go zatrzymać…

Na zająca otrzymaliśmy od Wydawnictwa Dreams przepiękną książkę, choć musi ona jeszcze na nas trochę poczekać, gdyż jest to lektura dla nieco starszych dzieci. Nie mogłabym jednak nie mieć jej w naszej biblioteczce. Jest wyjątkowa.

„Dobra Nowina. Historie biblijne”, Billy Graham, Wydawnictwo Dreams

Już dawno zwróciłam uwagę na tę pozycję. Zachwyciły mnie jej ilustracje – po prostu malowane, małe dzieła sztuki (kto śledzi bloga, ten wie, że mam słabość do takich wychodzących spod pędzla ilustracji). Niektóre z nich wręcz kojarzą mi się z obrazami o tematyce religijnej. Oczywiście ilustracje są dostosowane do wrażliwości dzieci. Nawet scena ukrzyżowania jest ukazana w bardzo subtelny sposób. W dzieciństwie oglądałam kiedyś bajkę o życiu Jezusa z piękną animacją. Nie pamiętam dokładnie co to było, ale ilustracje z tej książki przywołały mi wspomnienie o niej 🙂

Część merytoryczna również zachwyca, choć nie zaskakuje 😉 Historie biblijne opisane zostały wersami z Pisma Świętego. Każdy rozdział zwieńczony jest ponadto komentarzem autora, który bezpośrednio zwraca się do dziecka tłumacząc mu dany fragment. Autor stawia też dziecku pytania, aby mogło ono zastanowić się głębiej nad treścią omawianego rozdziału.

„Dobra nowina” jest bardzo ładnie wydana – ma duży format i sztywną okładkę. Idealnie nada się na prezent na chrzciny, I komunię lub po prostu dla dzieci, które są dociekliwe i interesuje je ta tematyka. Książka zawiera specjalną stronę, na której możemy wpisać komu i z jakiej okazji ją ofiarowujemy. Później biblijne historie mogą spokojnie stać na półce (ładnie się przy tym prezentując 😉 ) i czekać, aż dziecko do nich dojrzeje.

TYTUŁ: „Dobra Nowina. Historie biblijne”

AUTOR: Billy Graham

ILUSTRACJE: Scott Wakefield

WYDAWNICTWO: Dreams

ILOŚĆ STRON: 192

ROK WYDANIA: 2016

Do kupienia TU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *