Dziecięce

Look inside Seas and Oceans

TYTUŁ: Look inside Seas and Oceans

SERIA: LOOK INSIDE

AUTOR: Megan Cullis

ILUSTRACJE: Bao Luu

WYDAWNICTWO: Usborne

ROK WYDANIA: 2019

WIEK: 5+  

W życiu niemal każdego dziecka przychodzi moment, kiedy ciekawość Świata i głód wiedzy pcha je w nieskończoną otchłań informacji. W pierwsze wyprawy w głąb Ziemi, w bezkresne przestworza, tudzież w leśne zakamarki maluchy prowadzone są za rękę przez rodziców. I nieważne, czy palcem po mapie, czy podczas realnych, dalekich czy bliskich, podróży. Czy też, w końcu, przez czytanie książek o zwierzętach, roślinach i o innych niezliczonych cudach natury. To właśnie wtedy, dziecko poznaje wiele interesujących faktów o swoim mieście, kraju, planecie, a nawet o kosmosie. Również wtedy, choć nic na siłę, w młodym rozumku tlić się już mogą przyszłe pasje. Niewątpliwie dobór literatury czytanej we wczesnym dzieciństwie może mieć wpływ na to, czym dziecko może się w przyszłości zainteresować.

Zamiast smartfonów, które większość psychologów i naukowców stara się odpychać jak najdalej od dzieci, chcielibyśmy dzisiaj przybliżyć książkę Wydawnictwa Usborne z Serii Look inside – Zajrzyj wgłąb.

Look inside Seas and Oceans

W części Look inside Seas and Oceans – Zajrzyj w głąb mórz i oceanów – mamy możliwość poznać wiele gatunków roślin i zwierząt, kontynenty, morza, oceany. Różne zjawiska – na przykład przypływy i odpływy. Książka wydana jest w bardzo atrakcyjnej dla dziecka formie, niezwykle barwnie zilustrowana przez Bao Luu. Pozycja posiada mnóstwo (ponad 50) okienek. Skrywają one zwykle jakieś ciekawostki, ukazują zmiany, które zachodzą w przyrodzie, kryjówki zwierząt i niezwykłe podwodne rośliny. Taka angażująca forma literatury sprawia, że dzieci nie mogą się doczekać, kiedy będą mogły otworzyć kolejne okienka, pod którymi poznają następne przyrodnicze ciekawostki.

Megan Cullis zawarła w książce ogromną porcję wiedzy, która odpowiednio dawkowana przez rodziców może zaciekawić maluchy i zachęcić do dalszego odkrywania tajemnic Świata, w którym przyszło im dorastać. Łatwo wywnioskować, że książka została wydana na rynek anglojęzyczny, mnogość użytego słownictwa, czy to nazw geograficznych, czy opisów przyrody (dosłownie) sprawia, że czytanie tej książki jest poważnym wyzwaniem dla rodzica, choćby nie wiem jak dobrze znał język angielski, znajdzie na pewno wiele słów, których znaczenia nie musi być pewnym, a może nawet ich nie znać. Walory edukacyjne są zatem ogromne, gdyż zarówno dzieci jak i rodzice, dzięki Look inside Seas and Oceans, rozwijają swoje słownictwo, poznają otaczającą nas przyrodę i zaglądają w jej głąb.

Czytanie Look inside Seas and Oceans jest niczym wyprawa, w którą zabierają nas autorzy tekstu i ilustracji, a w którą udać się możemy za każdym razem, gdy tylko otworzymy barwne karty książki.

Ta oraz inne ciekawe pozycje Wydawnictwa Usborne dostępne u Olga’s English Books Independent Usborne OrganiserW sprawie książek możecie również napisać do niej emaila na adres: olgasenglishbooks@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *