Dziecięce

Dziewczyny i historia ich przyjaźni

TYTUŁ: Dziewczyny

AUTOR: Lauren Ace

ILUSTRACJE: Jenny Løvlie

WYDAWNICTWO: Wilga             

ILOŚĆ STRON: 32

ROK WYDANIA: 2019

WIEK: 3+  

W naszym życiu co rusz pojawiają się nowi ludzie. Niektórzy pozostają w nim na trochę dłużej, inni znikają jeszcze szybciej, niż się pojawili. Są też tacy, którzy trwają przy nas odkąd tylko pamiętamy.

To z nimi przed laty ganialiśmy za piłką (chłopcy), czy urządzałyśmy pikniki dla lalek (dziewczynki). Dziś spotykamy się na kawę, na wspólne spacery z dzieciakami. Wspieramy się w trudnych chwilach.

Takie wieloletnie przyjaźnie są jak drzewa. Zapuszczają w naszym życiu korzenie. Z biegiem lat, pomimo różnic, które zaczynają nas dzielić, te korzenie stają się tak mocne, że nic nie jest w stanie powalić naszego drzewa.

Dziewczyny

Wydawnictwo Wilga, nie tak dawno, wydało przepiękną książkę o przyjaźni.

Tytułowe dziewczyny znają się od lat. W dzieciństwie razem wybrały potężną jabłoń jako swoje Sekretne miejsce spotkań. Pod gałęziami drzewa dziewczyny wzrastały i dojrzewały niczym jabłka. Jabłoń była świadkiem ich zabaw, rozmów, śmiechu, łez, a nawet kłótni.

Cztery dziewczyny, choć tak różne, były do siebie jednocześnie bardzo podobne. Połączyła je prawdziwa przyjaźń.

Mijały lata i choć dziewczyny coraz rzadziej spotykały się przy Jabłoni, zajęte doświadczaniem życia i spełnianiem marzeń, wciąż trzymały się razem.

Zawsze się wspierały. Zawsze były dumne ze swojej przyjaźni.

Ostatecznie dzieliło je wszystko – styl życia, cele, status społeczny, wyznanie, a nawet orientacja seksualna.

Pomimo tych różnic, każda z dziewczyn wiedziała, że zawsze może zwrócić się do swoich przyjaciółek.

Dziewczyny zostały pięknie wydane. Kwadratowy format w sztywnej oprawie ze złotym, błyszczącym tytułem nadaje książce elegancji. Okładka nie jest gładka, swoją fakturą przypomina mi okładki starych albumów, do których niegdyś wklejano fotografie. Śliczne ilustracje dopełniają naprawdę zgrabną, udaną całość. We mnie dodatkowo wzbudzają nawet pewien sentymentalizm, ponieważ stylem bardzo kojarzą mi się z ilustracjami z moich pierwszych przedszkolnych elementarzy i czytanek.

Książka na pewno przypadnie do gustu każdej małej dziewczynce i myślę, że głównie z myślą o dziewczynkach powstała ta historia.

Jednak mój Florek również chętnie jej wysłuchał. Chyba żadnemu chłopcu raczej nie zaszkodzi zapoznanie się z niepodważalną prawdą, jaka płynie z tej opowieści.

Życie bywa piękniejsze, gdy ma się obok przyjaciela.

TU KUPISZ

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *