Dziecięce

Dobranoc, Księżycu

Kochani, chciałabym poinformować Was o nowej książce, objętej patronatem, bardzo przeze mnie cenionej, Fundacji Cała Polska czyta dzieciom!

„Dobranoc, księżycu” to polska wersja książki-usypianki „Goodnight Moon” – międzynarodowego bestsellera, napisanego w 1947 r. przez Margaret Wise Brown. W ciągu 70 lat od wydania książka otrzymała wiele nagród. Przetłumaczono ją na 14 języków, a na świecie sprzedano ponad 50 milionów egzemplarzy.

Autorką polskiego przekładu jest znana pisarka i ilustratorka, Eliza Piotrowska. Już samo to brzmi  zachęcająco 🙂

„Dobranoc, księżycu” to doskonała lektura przed snem. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, iż jest to taka literacka kołysanka. Kojące, spokojne rymy pozwolą dziecku powolutku wyciszyć się i odprężyć. Książka w nastrojowy sposób przedstawia wieczorny rytuał małego króliczka, który przed zaśnięciem mówi po kolei „dobranoc” wszystkim rzeczom w swoim pokoju.

„Do jutra, zabawki i książki, dobranoc.
Dobranoc, Księżycu,
co, chodzisz spać rano…
(…) „Dobranoc” już mówię i misiom…
i kotkom,
i dwóm rękawiczkom, i dwóm ich paluszkom,
obrazkom, skarpetkom, wełnianym kłębuszkom.”

Myślę, że ilustracje Clementa Hurda również przypadną maluchom do gustu. Ich klimat, prostota i żywa kolorystyka sprawiają, że książka cieszy się uznaniem kolejnych pokoleń dzieci na całym świecie.

Kupując książeczkę  „Dobranoc, księżycu” wspierasz kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”, na rzecz której Wydawnictwo Smart Books przekaże cegiełkę z każdego sprzedanego egzemplarza. Książka znajduje się na Złotej Liście książek polecanych przez Fundację.

TU KUPISZ

 

TYTUŁ: „Dobranoc, Księżycu”

AUTOR: Margaret Wise Brown

ILUSTRACJE: Clement Hurd

WYDAWNICTWO: Smart Books

ILOŚĆ STRON: 32

ROK WYDANIA: 2018

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *