Dziecięce

„99 historii biblijnych”, Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Święta, święta i po świętach. Minęły nam szybciutko w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze. Wiosna też jakby gdzieś się ulotniła. Jest szaro, zimno i mokro brrr! Florkowi pogoda jednak nie straszna. Jako wielbiciel Świnki Peppy wprost lubuje się w jej ulubionym zajęciu jakim jest skakanie po kałużach. Mamie natomiast brakuje trochę słońca podczas tych zabaw – coby mokry tyłek synka troszku się ogrzał 🙂

W poprzednim poście pisałam Wam, że święta kojarzą się z Zającem. I oczywiście, że tak jest. Kojarzą się także z pisankami, babką, baziami i śmigusem dyngusem oraz dobrym żarełkiem w gronie najbliższych 🙂 Jednak należy pamiętać, że Wielkanoc to przede wszystkim Zmartwychwstanie.

Mój niespełna 3 latek – wiadomo – jeszcze nic z tego nie rozumie. Niemniej jednak do kościoła z nami chadza prawie co niedzielę i dlatego staramy się co nieco mu tłumaczyć. Oczywiście odpowiednio dawkujemy mu informacje związane z wiarą.

Niedawno wpadła nam w ręce książka dla dzieci „99 historii biblijnych” Wydawnictwa Jedność. Zawiera ona króciutkie opowiadania, które w prosty, ale jednocześnie wyczerpujący sposób przybliżają dziecku najważniejsze treści ze Starego i Nowego Testamentu. Florek bardzo polubił historie o stworzeniu Świata i Arce Noego. Co wieczór zaczynaliśmy książkę od początku (i dlatego bardzo długo nie udawało nam się przebrnąć dalej niż do połowy :-)).

Co jeszcze liczy się w książkach dla małego czytelnika? Oczywiście ilustracje! A są tu one na każdej stronie i to jakie kolorowe! To wręcz książka obrazkowa z opisami tychże ilustracji. Co jest bez wątpienia atutem kiedy odbiorcą jest malutki człowiek. A przede wszystkim ilustracje nie straszą – dla mnie w tej tematyce to bardzo istotne, ponieważ moje dziecko jest niezwykle wrażliwe :-).

Twarda oprawa, poręczny kwadratowy format wieńczą udaną całość.

 

 

2 thoughts on “„99 historii biblijnych”, Wydawnictwo JEDNOŚĆ

  1. Super post 🙂 mam chrześniaka w wieku Twojego synka, który również zachwyca sie tą książką 🙂 Polecam ją wszystkim 🙂
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *